Forum NAJLEPSZE FORUM O AGILITY :P Strona Główna NAJLEPSZE FORUM O AGILITY :P
Tylko dla zapalonych psiarzy...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KOMUNIKAT GKSP nr 1 07

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum NAJLEPSZE FORUM O AGILITY :P Strona Główna -> Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Guciek
Administrator
Administrator


Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 5338
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Białobrzegi-Falęcice
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:58, 27 Cze 2007    Temat postu: KOMUNIKAT GKSP nr 1 07

KOMUNIKAT GKSP nr 1 07

I. INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Informujemy, za informacjami Zarządu Głównego zawartymi na stronie internetowej Związku, że obowiązuje zatwierdzony nowy Regulamin Organizacyjny GKSP. Jest on dostępny na stronie internetowej Z. Gł. (Jeżeli Oddział ma trudności z jego uzyskaniem prosimy o zgłoszenie tego, a będzie dostarczony.) Tym samym tracą ważność „Zasady Organizacji Szkolenia w Związku Kynologicznym” opublikowane m.in. w broszurze z Regulaminami Egzaminów Psów Towarzyszących. Inne ustalenia wynikają z bieżących decyzji GKSP. W razie wątpliwości prosimy Oddziały Związku (Oddziałowe Komisje Szkolenia) o zwracanie się do GKSP o wyjaśnienia.
1. SKŁAD OSOBOWY GKSP Zarząd Główny powołał następujące Podkomisje:
• Psów Towarzyszących:
• Psów Użytkowych (egz IPO):
• Obedience:
• Wyścigów Chartów:
• Agility:
• Psów Pasterskich:
• Flyball i Frisbee:

Zakończony został w ten sposób proces organizacji GKSP i jej skład o składy Podkomisji przedstawiają się obecnie następująco:
Prezydium Głównej Komisji Szkolenia Psów :
Janusz Rurarz – Przewodniczący (Oddz. Łódź), Zbigniew Milewski - Z –ca Przew. (Oddz. Radom), Andrzej Biliński – Sekretarz (Oddz. Bytom), Członkowie: Tadeusz Roszkiewicz (Oddz. Poznań), Henryk Salamon (Oddz. Bydgoszcz).

Składy Prezydiów poszczególnych Podkomisji :

Psy Towarzyszące:
Henryk Salamon – Przewodniczący(Oddz. Bydgoszcz), Janusz Słoniewicz – Z-ca Przew.(Oddz. Warszawa), Agnieszka Kępka – Sekretarz, (Oddz. Gdynia), Członkowie: Grzegorz Brzoza (Oddz. Rybnik), Henryka Korkus (Oddz. Katowice),

Psy Użytkowe :
Jan Lenard – Przewodniczący (Oddz. Katowice), Michał Szalc – Z-ca Przew. (Oddz. Sopot), Beata Ryl – sekretarz (Oddz. Płock), Janusz Arnold – Członek (Oddz. Wrocław).

Obedience :
Tadeusz Roszkiewicz – Przewodniczący (Oddz. Poznań), Jacek Lewkowicz – Z-ca Przew. (Oddz. Kraków), Jadwiga Chodzeń – Sekretarz (Oddz. Warszawa), Członkowie: Alina Bendziuk (Oddz. Białystok), Agnieszka Pierga (Oddz. Rzeszów), Piotr Smurawa (Oddz. Poznań).


Wyścigi Chartów :
Andrzej Biliński - Przewodniczący (Oddz. Bytom), Wiesław Siemiątkowski – Z-ca Przew. (Oddz. Warszawa),Grzegorz Biliński – Sekretarz, Rejestrator licencji wyścigowych (Oddz. Bytom), Członkowie : Małgorzata Rogozińska (Oddz. Warszawa, Zbigniew Łomiński (Oddz. Chojnice).

Agility :
Leszek Kalisz – Przewodniczący (Oddz. Legnica), Marzena Domińczak Z-ca Przew. (Oddz. Warszawa), Olga Kwiecień-Maniewska – Sekretarz (Oddz. Wrocław), Członkowie: Agnieszka Wasiukiewicz (Oddz. Szczecin, Dorota Znajkiewicz (Oddz. Płock), Robert Waś (Oddz. Warszawa).

Pracy Psa Pasterskiego :
Tomasz Pecold – Przewodniczący (Oddz. Katowice), Piotr Polewski Z-ca Przew. (Oddz. Wrocław), Bożena Czempas – Sekretarz (Oddz. Katowice), Członkowie: Danuta Kopczyk (Oddz. Wrocław), Rafał Szafir (Oddz. Jelenia Góra).

Fyball i Frisbee :
Iwona Milewicz – Przewodnicząca (Oddz. Katowice), Joanna Klecha (Oddz. Wrocław), Beata Mroczek (Oddz. Łódź), Izabela Polewska (Oddz. Wrocław).

Siedzibą administracyjną podkomisji, zgodnie z Regulaminem, jest Oddział Związku, do którego należy jej Przewodniczący. Oddział ten powinien umożliwić funkcjonowanie administracyjne podkomisji.
II. INFORMACJE DOTYCZĄCE EGZAMINÓW - ZAWODÓW

II/A ZGŁOSZENIA IMPREZ - KALENDARZ
Uprzejmie prosimy o zgłaszanie egzaminów i zawodów na przewidzianym do tego druku rozesłanym do wszystkich oddziałów i dostępnym na stronie internetowej ZG – GKSP. Bardzo ułatwia to ewidencjonowanie zgłoszeń, szczególnie gdy każda impreza zgłoszona jest na odrębnym druku. Prosimy o jak najszybsze uzupełnienie brakujących danych, szczególnie nazwisk sędziów.
Druk powinien być podpisany przez Przewodniczącego Zarządu Oddziału, lub osobę przez niego upoważnioną. Zgłoszenia wypełnione nie w pełni lub niewłaściwie będą zwracane, co uniemożliwi dokonania zgłoszenia w terminie.
Zarząd Główny nakłada uchwałą z dnia 4.05.07 obowiązek zgłaszania przez Oddziały Związku wszystkich imprez (egzaminów, zawodów i testów) do biura Zarządu Głównego na co najmniej 30 dni przed jej terminem. Nie zachowanie tego terminu oznacza, że impreza jest nieważna. Konsekwencje wobec Z. Gł i uczestników takiej imprezy poniesie oddział organizatora.
Ze względów technicznych, aby zgłoszenie mogło być opracowane administracyjnie (umieszczone w kalendarzu na stronie internetowej) powinno wpłynąć 2 miesiące przed terminem, a zgłoszenia imprez o charakterze ogólnopolskim, co wymaga akceptacji GKSP do 3 miesięcy przed terminem.
Sędziowie proszeni są o sprawdzanie, czy są zapraszani na imprezę prawidłowo zgłoszoną i w razie braku pewności, czy formalnie jest wszystko prawidłowo, o powiadomienie o tym GKSP.
Przypominamy, że impreza o charakterze ogólnopolskim, n. p. włączona do konkurencji o Puchar Polski, musi być dobrze rozpropagowana. Biuletyn informacyjny należy rozesłać do wszystkich oddziałów i do potencjalnych uczestników zwykłą pocztą. Samo figurowanie imprezy w kalendarzu jest dzisiaj jeszcze nie wystarczające. Organizatorzy imprez ogólnopolskich niedostatecznie rozpropagowanych, mających małą ilość uczestników, lub z powodu ich braku odwołanych, nie otrzymają w przyszłości zgody na organizację imprez o podobnym charakterze.

II/B DOKUMENTACJA EGZAMINÓW
Protokóły z egzaminów wszystkich dyscyplin i testów należy nadsyłać do Z. Gł. w terminie do 14 dni po imprezie. Przesyłać należy druki w oryginale z podpisem sędziego. Ułatwi nam pracę przysłanie poza oryginałem protokółu również kopii. Dotyczy to wyłącznie egzaminów – nie testów. Kopie protokółów z testów należy przesyłać do odpowiedniego Klubu Rasy.
DRUKI:
Do wszystkich oddziałów rozesłane zostały pocztą elektroniczną wzory druków koniecznych na egzaminy PT, IPO i Obedience. Należy je wydrukować w oddziale, a druki protokółów powiększyć do formatu A 3. Jeżeli oddział ma problem z uzyskaniem tych druków prosimy o taką informację, a druki będą wysłane powtórnie. W najbliższym czasie rozesłane zostaną druki potrzebne na zawodach agility.
W biurze Z. Gł. należy zamawiać Świadectwa PT, książeczki startowe, broszury regulaminów. Uwaga: Druki protokółów i kart ocen egz. IPO-V wysłane były powtórnie, gdyż w pierwszej wersji zawierały błąd w podstawowych ilościach punktów możliwych do zdobycia. Uwga: skrótu IPO-V nie należy rozumieć jako IPO-5, lecz jest to skrót od niemieckiego słowa Vorstufe t.j. „wstępny”. Skrót ten przyjęty jest ogólnie w FCI.
Protokół musi być wypełniony czytelnie, zawierać wszystkie dane, sumowanie wyników powinno być sprawdzone (zdarzają się błędy arytmetyczne). Sprawdzeniu powinno podlegać również ocena odpowiadająca punktacji – szczególnie zdarzają się błędy w przyznawaniu oceny dostatecznej na egz. IPO.
Kierownik egzaminu musi sprawdzić, czy pies spełnia wszystkie kryteria konieczne do zdawania tego egzaminu (wiek, zdany wymagany egzamin niższego stopnia itp. ) Warunkuje to prawidłowość formalnych podstaw udziału w egzaminie. Konieczne jest wypełnienie w protokóle rubryki z datą i miejscem zdania egzaminu niższego stopnia.
Przy całkowitej dyskwalifikacji psa wszystkie zdobyte do tego czasu punkty zostają anulowane i wyników nie wpisuje się do protokółów i książeczek startowych poza uwagą o dyskwalifikacji. Należy rozróżniać dyskwalifikację od przerwania pracy w jednej części egzaminu (dotyczy to m. in. egz. IPO i przebiegów agility), czasem potocznie nazywanej dyskwalifikacją.
Sędzia zobowiązany jest do dokonania identyfikacji psa – sprawdzenia tatuażu lub chipu. Zgodnie z regulaminami międzynarodowymi czytnik czipów powinien dostarczyć właściciel psa.
Uwaga: Niemożność identyfikacji psa uniemożliwia start w egzaminie względnie testach. Psy są tatuowane po to, by można było się upewnić, który pies jest oceniany

Egzaminy i imprezy nie zgłoszone, zgłoszone zbyt późno, względnie przeprowadzone nieprawidłowo, niezgodnie z obowiązującymi regulaminami będą uznane za nieważne w całości, lub w odniesieniu do poszczególnych psów.

Przypominamy po raz kolejny, że podstawowym dokumentem z egzaminu jest oryginał karty oceny z podpisem sędziego. Gdyby komuś zaginęła, należy zwrócić się o GKSP o wydanie jej duplikatu podając termin – choćby przybliżony - i miejsce egzaminu (oddziału organizującego).

II/C UCZESTNICTWO W IMPREZACH
Zasada obowiązująca od początku istnienia Związku, mówiąca, że szkolone i egzaminowane mogą być również psy nierasowe, będące własnością członków Związku obowiązuje nadal. Uzupełnieniem jej jest wymóg, że i przewodnikiem psa może być tylko członek Związku. Konieczne jest opłacenie składek za bieżący rok. Ograniczeniem jej jest, że tytuł Mistrza Polski we wszystkich konkurencjach uzyskać może jedynie pies z rodowodem uznawanym przez FCI i tylko takie psy mogą brać udział w imprezach tej rangi.
Wymogiem FCI jest by reprezentantem kraju był przewodnik należący do organizacji tego kraju i tam mieszkający, z psem, który zarejestrowany jest w danym kraju.
Uczestnicy zawodów powinni być ubrani w stroje sportowe i jako członkowie Związku nie mogą występować w strojach reklamujących w jakikolwiek sposób prywatne szkółki dla psów. Oczywiście wskazane jest występowanie w stroju z logo własnego oddziału.
Drużyny mogą zgłaszać wyłącznie Oddziały, przed terminem zgłoszeń i musi być to zaznaczone w programie-katalogu zawodów.
Udział w imprezie organizacji nie zrzeszonej w FCI musi uzyskać akceptację Zarządu Głównego.

II/D KSIĄŻECZKI STARTOWE
Zgodnie z obowiązującymi regulaminami międzynarodowymi , przy akceptacji Zarządu Głównego zostaje wprowadzony w życie obowiązek posiadania przez uczestnika egzaminu-zawodów książeczki startowej dla psa.
Książeczka startowa powinna być wydana jedna dla każdego psa i stanowić ma uzupełnienie rodowodu.
Z tego względu fakt wydania książeczki musi być zarejestrowany w macierzystym Oddziale Związku. Należy założyć w tym celu prosty rejestr wydanych książeczek, a numer wpisu w rejestrze nanosić w książeczce. Oddziały proszone są o dostosowanie się do tego.
Na każdej imprezie; egzaminie, zawodach, testach uczestnik zgłaszając swoje przybycie oddaje książeczkę startową psa kierownikowi egzaminu, który od tej chwili za nią odpowiada. Kierownik ponosi też odpowiedzialność za dokonanie wpisu wyniku w książeczkę, również wyniku negatywnego względnie dyskwalifikacji i zwrócenie jej uczestnikowi z podpisem sędziego. Regulaminy międzynarodowe nakładają obowiązek zatrzymania książeczki w razie niesportowego zachowania i przesłanie jej wraz z odpowiednim raportem do oddziału macierzystego uczestnika.
Książeczki startowe będące już w posiadaniu właścicieli psów należy po prostu zarejestrować w oddziale.
Zadaniem docelowym wprowadzeniem używania książeczek jest, by wpis w nie zastąpił w przyszłości kłopotliwe wypełnianie kart ocen na terenie imprezy. Obecnie jednak karty ocen stosowane będą równolegle.
Nowe wzory książeczek startowych zawierają miejsce na potwierdzenie opłacenia składki członkowskiej. Jeżeli nie jest to dokonane, należy sprawdzić wpis w legitymacji członkowskiej.

II/D OPŁATY
Uchwałą Zarządu Głównego zmieniony zostaje system opłat na jego rzecz obowiązujący w roku 2007. Zamiast opłaty 30 zł od przyjętego psa na kurs , oraz od przyjętej opłaty za egzamin, zasady przedstawiają się następująco:
• 20,- zł od każdego występującego uczestnika na egzaminach PT, IPO-V, IPO-1, Obedience klO. Nie ma opłat za egzaminy wyższych stopni. O taką kwotę opłaty za uczestnictwo od stopni wyższych powinny być pomniejszone.
• 10,- zł za udział w testach psychiki
• 10,- zł opłata za bieg licencyjny charta
• 15,- zł opłata za wydanie licencji wyścigowej dla charta
• 5,- zł opłata za dzień startu w zawodach agility
50,- zł za wypożyczenie fotokomórki na zawody agility

II/C BAZA DANYCH
W trakcie opracowania jest baza danych psów biorących udział w szkoleniu. Zarządy Oddziałów proszone są o przygotowywanie swoich możliwości technicznych i przygotowanie ludzi do wypisania protokółów komputerowo, a w dalszej kolejności także do przesłania ich do bazy danych. W miesiącach letnich przewidziane jest seminarium na ten temat. Oddziały gotowe do pracy w tym systemie proszone są o jak najszybsze zgłaszanie tego, najpóźniej do końca czerwca b. r. i porozumienie się z Kol. Henrykiem Salamonem Oddz. Bydgoszcz tel.: 0 601 274 119 w celu wprowadzenia w oddziale tego sposobu na próbę.
Jednakże zasada, że podstawowym dokumentem z egzaminu jest podpisany przez sędziego protokół przesłany do Z. Gł. i karta oceny wręczona przewodnikowi na po egzaminie oraz wpis do książeczki startowej pozostają nie zmienione i nie przewiduje się w tym względzie żadnych zmian w najbliższym czasie.

III INFORMACJE BIEŻĄCE

III/A INTERNET

Na stronie internetowej Związku (http://www.zkwp.pl) uruchomiony jest osobny dział przeznaczony na informacje o szkoleniu psów. Będą tam umieszczane podstawowe informacje o dyscyplinach w porcie kynologicznym, przepisach, regulaminach egzaminów i aktualne zawiadomienia, a także aktualne wyniki egzaminów i zawodów. Za dostarczanie informacji odpowiedzialne są podkomisje.
Główna Komisja Szkolenia Psów otrzymała odrębny adres poczty internetowej : [link widoczny dla zalogowanych]. Prosimy o wpisywanie tematu korespondencji w tytule. O ile to będzie możliwe, na korespondencję otrzymaną przez internet odpowiadać będziemy tą samą drogą.

III/B AGILITY
Zarząd Główny rozszerzył uprawnienia do oceny zawodów agility następującym sędziom : Katarzyna Drobik (Oddz. Gdańsk), Beata Ryl (Oddz. Płock), Janusz Słoniewicz (Oddz. Warszawa) po odbytym seminarium szkoleniowym.

III/C PSY UŻYTKOWE
Podtrzymana zostaje zasada, że stopień IPO3 można zdobyć tylko na zawodach ogólnopolskich.

III/D OBEDIENCE
Zarząd Główny przyjął na posiedzeniu w dniu 24.02.2007 r. zmiany w regulaminie polskim Obedience – klasy 0,1,2 obowiązujące od 1.06.2007 r. Regulamin ten rozesłany został przez Biuro Z. Gł. do wszystkich Oddziałów i jest opublikowany na stronie internetowej Związku.



III/E WYŚCIGI CHARTÓW
Zarząd Głowny na posiedzeniu w dniu 4.05.2007 r. przyjął do stosowania w Polsce nową wersję Międzynarodowego Regulaminu Wyścigów Chartów – Torowych i Terenowych.

IV SĘDZIOWIE I ASYSTENCI PRÓB PRACY

IV/A SPECJALNOŚCI SĘDZIOWSKIE
Do istniejących dotychczas specjalności sędziowskich (wszystkie wymienione są w Regulaminie Kolegium Sędziów) doszła nowa specjalność: Psy Towarzyszące i Obedience – Posłuszeństwo Podstawowe.

IV/B DODATKOWE WYMAGANIA DLA KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW I ASYSTENTÓW PRÓB PRACY
Aby zostać asystentem prób pracy w poszczególnych specjalnościach należy mieć spełniony dodatkowy warunek:
• Psy Towarzyszące i Obedience - samodzielne wyszkolenie psa w zakresie PT z oceną min. bardzo dobrą, lub Obedience kl. 1 z oceną bardzo dobrą
• Psy Użytkowe – IPO – samodzielne wyszkolenie psa w zakresie IPO-1 z oceną co najmniej dobrą
• Agility – uzyskanie z psem awansu do klasy A-2 z oceną co najmniej bardzo dobrą
• Praca Psa Pasterskiego – aktywna praca społeczna przy organizacji zawodów egzaminów i testów pracy psa pasterskiego

Aby zostać sędzią prób pracy w poszczególnych specjalnościach, poza spełnieniem wymagań zgodnych z Regulaminem Kolegium Sędziów, należy dodatkowo :
• Psy Towarzyszące i Obedience – samodzielnie wyszkolić psa w zakresie PTT-I z oceną minimum dobrą
• Psy Użytkowe (IPO) – samodzielne wyszkolenie psa w zakresie IPO-2 z oceną minimum dobrą
• Agility – uzyskanie z psem awansu do klasy A-3
• Praca Psa Pasterskiego – samodzielne wyszkolenie pas do egzaminu PPP-I (praca psa pasterskiego klasa I)

Asystenci specjalności wystawowych zainteresowani działaniem w sportach kynologicznych mogą składać podania o dopuszczenie do egz. na asystenta prób pracy do GKSP w celu uzyskania opinii. Wszystkie procedury obowiązujące zgodnie z Regulaminem Kolegium Sędziów pozostają bez zmian.

V DOFINANSOWANIA IMPREZ
Tak jak w latach ubiegłych, impreza sportowa może być dofinansowana przez Zarząd Główny. Na fundusz ten składają się m.in. wpływy z opłat za uczestnictwo. Zasady przedstawiają się następująco:
Impreza musi mieć charakter ogólnopolski, jednakże nie są dofinansowywane imprezy odbywane w ramach wystawy, gdyż są elementem urozmaicającym imprezę podstawową.
Wniosek o dofinansowanie musi wpłynąć przed imprezą wraz z preliminarzem finansowym. Wymaga to zatwierdzenia i sprawdzenia, czy planowane koszty nie są przesadnie wysokie. Po imprezie należy złożyć jej bilans. Dofinansowaniu podlega tylko deficyt imprezy i to niekoniecznie w pełnej wysokości. Założenia dofinansowania określa Prezydium GKSP na podstawie preliminarza, a decyzje podejmuje Prezydium Z. Gł.
Byłoby wskazane zaplanowanie imprez ogólnopolskich z rocznym wyprzedzeniem, tak by ich dofinansowanie mogło być ujęte w preliminarzu budżetowym GKSP na rok następny.

VI DOFINANSOWANIE ZAWODNIKÓW
Zarządy Oddziałów proszone są powtórnie o rozpatrzenie możliwości wsparcia finansowego swoich członków biorących udział w zawodach sportowych. Występem sportowym jest na pewno startowanie w zawodach w sytuacji, gdy pies taki egzamin ma już zdany na tym poziomie. Oczywiście Zarząd Oddziału powinien uwzględnić też wkład pracy społecznej swojego podopiecznego na rzecz związku.
Szkolenie i jego popularyzacja są statutowymi zadaniami Związku. Egzaminy są nie tylko formą sprawdzenia wyszkolenia i wrodzonych cech psychicznych psa, ale też bardzo ważną i popularną w wielu społeczeństwach formą relaksu i rywalizacją w trudnej dyscyplinie sportowej.
Podkreślamy, że Oddział może też wystawić drużynę na zawody o praktycznie każdym poziomie trudności w każdej dyscyplinie.
VII UDZIAŁ W ZAWODACH ZAGRANICZNYCH
Zasady delegowania zawodników na Mistrzostwa FCI i zawody międzynarodowe pozostały w zasadzie bez zmian zgodnie z komunikatem GKSP nr 1-06 i kształtują się następująco:
- Kandydat musi spełnić warunki przewidziane dla danej dyscypliny, określone przez odpowiednią podkomisję, które w zasadzie są analogiczne do obowiązujących w roku 2006.
- Ponadto kandydat musi pisemnie wyrazić chęć reprezentowania Polski na zawodach międzynarodowych załączając kopie kart ocen występów dających takie uprawnienia i kopię rodowodu psa. Bez złożenia wniosku kandydatura nie będzie rozpatrywana, mimo ewentualnego pozytywnego odbycia eliminacji.
- Zgłoszenia zawodników na zawody takie jak Mistrzostwa Świata i Europy mogą być dokonane wyłącznie przez organizację macierzystą danego kraju – w Polsce Związek Kynologiczny, a reprezentantem może być przewodnik, członek Związku w danym kraju, którego pies zarejestrowany jest w księgach rodowodowych tego kraju.
Szczegóły dla poszczególnych dyscyplin:
- Psy Użytkowe – Wymagane są trzy pozytywne występy w zawodach Pucharu Polski IPO 3, lub na rónorzędnych zawodach zagranicznych, w tym pozytywny wynik na Mistrzostwach Polski IPO 3, które są ostatnimi zawodami kwalifikacyjnymi na rok 2007. Występ na nich jest konieczny chociażby dla zaprezentowania formy psa. Po MPPO podjęta będzie decyzja o nominacjach do reprezentacji.
- Agility – Szczegółowe zasady eliminacji określone są na stronie internetowej Związku (szkolenie-komunikaty), zawody kwalifikacyjne wymienione są w kalendarzu imprez również na stronie internetowej.
- Obedience – Zawody kwalifikacyjne odbyły się 24.03.2007 r. w Łodzi. Termin ich uwarunkowany był wczesnym terminem imprez międzynarodowych. GKSP podjęła decyzję o nie delegowaniu reprezentantów na odbywające się w tym roku Mistrzostwa Europy w dniach 8 – 10.06.2007 przy Wystawie Europejskiej w Chorwacji, a jedynie na Mistrzostwa Świata Federacji Klubów Owczarków Belgijskich w dniach 10.05.2007 w Le Touquet we Francji.
Wyniki reprezentantów Polski podane będą w załączniku do komunikatu nr 2 – 07, oraz opublikowane w internecie.
Nie jest wykluczone częściowe dofinansowanie wyjazdu indywidualnego na zawody zagraniczne. Konieczne do tego jest złożenie wniosku z możliwie dużym wyprzedzeniem, a po zawodach przedstawienie opłaconych rachunków.
Członek Związku wydelegowany jako reprezentant Polski na zawody międzynarodowe zobowiązany jest do używania w trakcie występu stroju do tego stosownego, zaznaczającego przynależność narodową. Użycie stroju reklamującego prywatną firmę szkolącą psy lub t.p jest niedopuszczalne. Skutkować to będzie po pierwsze pominięciem przy następnych nominacjach do reprezentacji i skierowaniem sprawy do rzecznika dyscyplinarnego. W trakcie zawodów kapitan-kierownik drużyna ma prawo i obowiązek wycofać niesubordynowanego, lub zachowującego się niesportowo zawodnika i odesłać go do domu,
a o wydarzeniu złożyć dokładne wyjaśnienie GKSP.
Sytuacja taka niestety wydarzyła się w trakcie Mistrzostw Świata Obedience 2006 w Poznaniu, na których zawodniczka polska Agnieszka Boczula wystąpiła w ubiorze z logo prywatnej szkółki dla psów.



Główna Komisja Szkolenia Psów zwraca się do wszystkich zainteresowanych o propagowanie informacji zawartych w komunikatach GKSP, gdyż dokładne zastosowanie w życiu zawartych w nich ustaleń niezwykle upraszcza wszystkim działanie.


Prezydium Głównej
Komisji Szkolenia Psów

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum NAJLEPSZE FORUM O AGILITY :P Strona Główna -> Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin